* / b / pol / ori / meta / muz / trv / soc / btc / cp / 3 / x / ai / oc / 4

/btc/ - /btc/

Nazwa
E-mail
Temat
Komentarz
Plik
Osadź
Hasło (do usuwania postów)

File: 1715340743431.jpg (168.26 KB, 1024x1280, photo_2024-03-16_11-21-24.jpg)

 No.19[Odpowiedź]

anonek hir co nie może pracować fizycznie i ma dość siedzenia w domu. Do tej pory byłem w kilku call center w których wyjebali mnie po miesiącu max. Ech co robicz, jak żyć? 0 znajomych IRL. Oglądam kanał a life after layoff ale ogólnie myślę że to brak znajomych, coby mnie mogli wkręcić, może być problemem. Mam parę skilli a nawet długi staż pracy na handlu ale wydaje się że każdy ma je w dupie.

 No.20

Pewien amerykański biznesmen wybrał się do Meksyku. Będąc w biednej wiosce na wybrzeżu, w małym porcie spotkał rybaka, który właśnie wrócił z ładunkiem bardzo dobrej jakości tuńczyka.

Amerykanin podszedł do niego i przywitawszy zaczął temat.

– Ile trwały twoje dzisiejsze połowy?

– Och, niezbyt długo. – odrzekł rybak.

– A co robisz z resztą czasu? – zapytał amerykański biznesmen.

– Śpię do późna, spędzam czas z moją żoną i dziećmi, chodzę na spacery, sączę wino i gram na gitarze z moimi amigos. Jestem bardzo zajętym człowiekiem, senor.

– Słuchaj, jestem doświadczonym człowiekiem biznesu i radzę ci, żebyś zaczął łowić więcej ryb.

– Po co mi więcej ryb? – zapytał zaskoczony rybak.
Post za długi. Kliknij tutaj, aby zobaczyć jego pełną treść.

 No.21

>>19
Praca w BPO?

Wklejam pierwsze z brzegu


https://bponetwork.pl/

 No.22

Jak wogóle szukasz pracy?

 No.23

>>22
OLX, pracuj.plFile: 1710711513290.png (22.5 KB, 587x463, pepe_dreaming.png)

 No.16[Odpowiedź]

IMO niedowartościowane gówno, a co sądzi kworum anońskie?

 No.17

Litecoin wystrzeli jak sperma z siusiaka mojego taty 13 lat temu jak mnie robił

 No.18

>>16
stówe zainwestowałem zobacze jak pójdzie.
Może podwoi/potroi się, fajnie by było. No.12[Odpowiedź]

No elo anonki, coraz więcej się ostatnio słyszy o zwolnieniach w branży IT, tu jest ciekawy materiał który o tym mówi i zwraca uwagę na to że rynek przesunął się z tworzenia aplikacji do tworzenia materiału, teza jest taka że telewizor już jest zbudowany i teraz klienci są już tylko zainteresowani co w nim jest wyświetlane. Co ciekawe to sprzedaż gier komupterowych sukcesywnie spada pokazując że ludziom się nawet grać nie chce i wolą tylko gapić się w ekran bez interakcji.
Co myślicie? Czy to koniec słynnego deva-programisty-magika-informatyka?

 No.13

>ludziom się nawet grać nie chce i wolą tylko gapić się w ekran bez interakcji

Mi się też tak zdarza, ale mam taką refleksję, że to oznacza atrofię mózgu i staram się jakoś pobudzić do działania

 No.14

Oczywiście są też inne tezy, jedna z ciekwaszych jakie ostatnio słyszałem to sztuczne pompowanie wartości spółki poprzez zatrudnianie więcej personelu niż jest potrzebne, dla przykładu podawany jest Snapchat w którym pracuje 400 osób przy samym UI, gdzie przecież interfejs użytkownika jest tam niewielki. Ludzie są zatrudniani do absurdalnych pozycji jako "button engieers" gdzie ich praca polega tylko na projektowaniu przycisków dla platformy. Cykl dobiega końca i czas jest zwalniać nadmierny personel, w rzeczywistości do prowadzenia rozwiniętej platformy potrzeba zaledwie kilku specjalistów, udowodnił to Musk wyrzucając masę ludzi z Twittera.

 No.15

oby AI rozwijało się maksymalnie jak to możliwe. trzymam kciuki za rozwój tej technologiiFile: 1706271058119.jpg (117.07 KB, 1272x783, trejding.JPG)

 No.2[Odpowiedź]

Czy są tutaj jakieś anony hardzi trejderzy/Rafałki Zaorskie co robią kasę na handlu kakao i tuszą wieprzową?

Ja parę lat temu wjebałem w chooy kasy w forex i dałem sobie spokój kompletnie, ale od listopada znów zaczołem trochę poważniej temat drążyć, tym razem wpłacam minimum i handluję mikro lotami, także strat dużych nie będzie. Puki co wjebałem około tysiąca złotych, ale za to sporo się uczę i czuję że powoli poprawia się mój handel.

Piszcie swoje doświadczenia anony.
4 posty pominięte. Kliknij Odpowiedź aby zobaczyć.

 No.7

>>6
>To xtb?
Nie, Trading212, stara platforma, w sumie nędzna ale próg wejścia jest mega niski i wydaje się dobra do nauki bo nie ma opłat za pozycje.

 No.8

Chyba odpalę te kurwy z xtb i coś kupię sobie. Trzeba uważać na opłatę za brak aktywności. Tak straciłem 100 złych

Opłata za brak aktywności w XTB
XTB ma opłatę za brak aktywności w wysokości low. $10 miesięcznie po roku nieaktywności.

 No.9

>>8
Większość brokerów ma takie właśnie kwiatki, Trading212 ma chyba najmniej opłat ale trzeba uważać jak się handluje akcjami bo jest opłata za przewalutowanie. Ja się uparłem na DAX i chcę poznać ten indeks dobrze więc niczym innym sobie głowy nie zawracam, chcociaż nie raz jest chęć bo DAX często potrafi wkurwić jak zwalnia albo odpierdala jakieś moonshoty z dupy.

 No.10

nk wyjaśni gdzie są te akcje zapisane, czy to są normalne akcje na rachunku w KDPW zdematerializowane jak się handluje u brokerów takich jak xtb, plus500 itd. skoro to są market makerzy, czyli nie dochodzi do transakcji na giełdzie tylko handluje się z brokerem, który sam wystawia kursy? To przecież jak bukmacherka

 No.11

>>10
Ogólnie cały rynek to bukmacherka w zasadzie bo nie można przewidzieć przyszłości, inb4 analiza techniczna - to jest dziadiuś, najlepsi trejdeży powiedzą Ci wprost że najważniejsza jest dyskrecja - czyli doświadczenie i wyczucie.

Co do tematu market makerów to zgadza się że to nie jest handlowanie bezpośrednio na rynku, tylko handlowanie na rynku stworzonym przez brokera, ale są konkretne zasady regulujące maksymalne odchyły/różnice pomiędzy rynkiem brokera a prawdziwym - za to jakiś czas temu właśnie xtb dostał konkretną karę od regulatora bo za mocno odchylali na niekorzyść klientów.

Dlaczego nie gram na prawdziwych rynkach? Bo jestem za małym leszczem i nie stać mnie na takie stawki jak tam mają i minimalne kontrakty, a u takiego Trading212 moge handlować z depozytem 100 cebulionów i się uczyć zachowania rynku.Usuń post [ ]
Wstecz [1] Dalej | Catalog
* / b / pol / ori / meta / muz / trv / soc / btc / cp / 3 / x / ai / oc / 4